Kawa BEZKOFEINOWA Brazylia Santos

10,90 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Ten produkt wygeneruje 54 punktów. Twój koszyk wygeneruje 54 punktów , które mozna zamienić na voucher o wartości 0,54 zł.


Wysokiej jakości kawa Arabika 100% pozbawiona kofeiny za pomocą tak zwanej metody szwajcarskiej - Swiss Water Process.

Kraj pochodzenia: Brazylia

Składniki: Kawa arabica 100%

Skład: Wysokiej jakości kawa Arabika 100% pozbawiona kofeiny za pomocą tak zwanej metody szwajcarskiej - Swiss Water Process.

Kawa: delikatny sposób pozbawiona kofeiny metodą szwajcarską odkrytą w 1933 roku w Szwajcarii. W technologii tzw. "szwajcarskiej wody" zamiast rozpuszczalnika chemicznego używa się gorącej wody, która wymywając kofeinę w minimalnym stopniu wpływa na lepszy smak. Kofeina jest usuwana z ekstraktu poprzez adsorpcję z użyciem węgla aktywowanego (węgiel drzewny). Kawa w stanie naturalnym zawiera substancję aktywną w postaci kofeiny. Zależnie od pochodzenia i odmiany, ziarna zwykłej kawy zawierają od 0,8 do 2,5% kofeiny. Kawa bezkofeinowa nie jest całkowicie pozbawiona kofeiny. Według norm Unii Europejskiej kawa palona bezkofeinowa może zawierać 0,1% kofeiny i 0,3% ekstraktu kawy.

Aromat i smak: wyjątkowo lekka i delikatna, w jej aromacie można wyczuć nutę świeżo prażonych orzechów. Kawa o aksamitnej kwasowości.

Zaparzanie: zmielić 7g kawy, zalać 150ml wody o temp. 93-94°C, parzyć 5 min.


Specyficzne kody