Kawa BEZKOFEINOWA Kolumbia Excelso

8,90 zł
Brutto
Postać
Waga
Ilość

Ten produkt wygeneruje 44 punktów. Twój koszyk wygeneruje 44 punktów , które mozna zamienić na voucher o wartości 0,44 zł.


Wysokiej jakości kawa Arabika 100% pozbawiona kofeiny za pomocą tak zwanej metody szwajcarskiej - Swiss Water Process.

Kraj pochodzenia: Kolumbia Excelso

Składniki: Kawa arabica 100%

Skład: Wysokiej jakości kawa Arabika 100% pozbawiona kofeiny za pomocą tak zwanej metody szwajcarskiej - Swiss Water Process.

Kawa: delikatny sposób pozbawiona kofeiny metodą szwajcarską odkrytą w 1933 roku w Szwajcarii. W technologii tzw. "szwajcarskiej wody" zamiast rozpuszczalnika chemicznego używa się gorącej wody, która wymywając kofeinę w minimalnym stopniu wpływa na lepszy smak. Kofeina jest usuwana z ekstraktu poprzez adsorpcję z użyciem węgla aktywowanego (węgiel drzewny). Kawa w stanie naturalnym zawiera substancję aktywną w postaci kofeiny. Zależnie od pochodzenia i odmiany, ziarna zwykłej kawy zawierają od 0,8 do 2,5% kofeiny. Kawa bezkofeinowa nie jest całkowicie pozbawiona kofeiny. Według norm Unii Europejskiej kawa palona bezkofeinowa może zawierać 0,1% kofeiny i 0,3% ekstraktu kawy.

Aromatyczna, pełna smaku kawa bezkofeinowa, dla której charakterystyczne nuty to orzech, słodki karmel i lekka owocowa słodycz.

Zaparzanie: zmielić 7g kawy, zalać 150ml wody o temp. 93-94°C, parzyć 5 min.

Kawa pochodzi z rzemieślniczej palarni.


Specyficzne kody