Gruzja GURIA

23,80 zł
Brutto
Waga
Ilość

Ten produkt wygeneruje 119 punktów. Twój koszyk wygeneruje 119 punktów , które mozna zamienić na voucher o wartości 1,19 zł.


Szlachetna herbata czarna.

Kraj pochodzenia:

Gruzja.

Składniki:

herbata czarna.

Opis:

Herbata uprawiana w Gruzji od roku 1890. Główne obszary uprawy herbaty to: Guria, Samegrelo, Adżarii, Imereti i Abchazji, w pobliżu Morza Czarnego. Przemysł herbaciany rozszerzył się znacznie, gdy Gruzja stała się częścią byłego Związku Radzieckiego. W tamtych czasach aż 95% rosyjskich samowarów zaparzało herbatę z tego kraju. Masowa produkcja jednak doprowadziła do ​​spadku jakości herbaty gruzińskiej. Zmniejszyło się także wsparcie Państwa dla plantatorów po rozpadzie ZSRR i rynek gruziński upadł. Niemniej jednak, w ostatnich latach sytuacja stopniowo się polepsza i zaczyna kwitnąć ręczna produkcja herbat w małych rodzinnych ogrodach herbacianych jak to działo się przez wiele pokoleń wstecz.

Plantacja:
Herbata ta pochodzi z miejscowości Kvenobani w regionie Guria. Herbata produkowana jest w małej fabryce należącej do Avtandil Lomtatidze. Do fabryki tej dostarcznane są liście zbierane przez drobnych plantatorów z różnych ogrodów. Avtandil był jednym z pierwszych, który wznowił produkcję herbaty po rozpadzie Związku Radzieckiego.

Liście:
długie, mięsiste, brązowo- czarne

Aromat i smak:
czysty, szlachetny z lekko słodką nutą nugatu i toffi.

Kolor naparu:
brązowo- bursztynowy.

Zaparzanie:
12 g (około 6 czubatych łyżeczek) na 1000 ml wody o temperaturze 96°C, parzyć przez 3 minuty.

Ilość zaparzeń: do 1-2 razy.


Specyficzne kody