Serwis wykorzystuje pliki cookie dla poprawnego funkcjonowania strony i umożliwiają nam zapewnienie Ci lepszych doświadczeń podczas przeglądania. Mogą być wykorzystywane do gromadzenia anonimowych statystyk, personalizacji treści, a także w celach marketingowych. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.

"Ksantyna" Świat Kawy i Herbaty to miejsce, w którym chcę odtworzyć baśniowy świat kawy, a przy okazji przybliżyć wszystkim chętnym kawową oraz herbacianą krainę, która pełna jest niesamowitych smaków i aromatów.

Ewa Konopka

"...UWIELBIAM ZAPACH KAWY O PORANKU"

Kawa to napój magiczny. Tak sądzono od momentu, kiedy pierwszy raz zaczęto ją pić i tak sądzi się do dnia dzisiejszego, pomimo faktu, że doskonale wiemy, jak i dlaczego działa. Kawa nie ma swojej udokumentowanej historii, dlatego na temat jej odkrycia powstało wiele legend, a kto z nas nie lubi przenosić się z szarości dnia codziennego w baśniowe historie? Jedna z takich legend mówi, że młody chłopiec pasący swoje owce zauważył, iż zjadały one owoce z pewnego krzaka, a wówczas stawały się pełne energii. Postanowił zatem sam spróbować, a inni poszli w jego ślady. To jemu właśnie zawdzięczamy fakt, iż możemy dziś każdego ranka rozkoszować się smakiem kawy. Aromat, pobudzające właściwości, rytuał jej parzenia, wszystko to, co się wokół niej dzieje powoduje, że nie jest zwykłym napojem. Zacieśnia relacje międzyludzkie, pobudza do myślenia, poprawia nastrój i wbrew opiniom, pita w umiarkowanych ilościach, nie ma negatywnego wpływu na człowieka.To wszystko spowodowało, że moje życie zaczęło krążyć wokół kawy jeszcze mocniej, tak mocno jak mocne może być esspresso. Zamarzyłam sobie poznać ją i zaprzyjaźnić się z nią jeszcze bardziej i pokazać wszystkim dookoła, że kawa to nie tylko szklanka i plastikowy koszyczek.

KSANTYNA ŚWIAT KAWY I HERBATY, TO MIEJSCE..

w którym chcę odtworzyć baśniowy i legendarny świat kawy, a przy okazji przybliżyć wszystkim chętnym kawową oraz herbacianą krainę, która pełna jest niesamowitych smaków i aromatów. Dodatkowo, kurs profesjonalnego baristy, który ukończyłam pozwolił mi nauczyć się jak prawidłowo powinno przygotowywać kawę (można kawę spożywać na wiele różnych sposobów), a wiedzą swoją z chęcią dzielę się z przybyłymi do Ksantyny gośćmi.

NAUCZYMY CIĘ I POKAŻEMY CI, JAK WYRAŻAĆ SIEBIE ZA POMOCĄ KAWY I HERBATY POSIĄDŹ MOC WŁADANIA AROMATEM ;)